Na spotkaniu na Lotnisku o zmianach w Straży Miejskiej
A A AOstatnie w tym tygodniu spotkanie Komendanta Straży Miejskiej z mieszkańcami odbyło się dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 21 na osiedlu Lotnisko.
Pierwsze pytanie, jakie padło podczas dzisiejszego spotkania, dotyczyło szczegółów reorganizacji Straży Miejskiej, jaka planowana jest na początek 2016 roku. Komendant Jan Przeczewski wyjaśnił m.in., że zwiększy się liczba rewirów, na jakich podzielone jest miasto, z 6 do 10-12. Opowiedział też o innych zmianach, np. likwidacji Referatu Ruchu Drogowego.
W dalszej części spotkania rozmawiano również o problemach związanych z wywozem odpadów (zwłaszcza wielkogabarytowych), graffiti i obecnością tzw. kiboli na osiedlu.
W dzisiejszym spotkaniu udział wzięła m.in. Alicja Bartoszewska, kierownik administracji osiedla Lotnisko, a także Szymon Gurbin, radny Rady Miejskiej Grudziądza.
Osiedlowe spotkania Komendanta Straży Miejskiej z mieszkańcami będą kontynuowane w przyszłym tygodniu, zgodnie z poniższym harmonogramem:
- poniedziałek, 23 listopada – Szkoła Podstawowa nr 5, ul. Sienkiewicza 24;
- wtorek, 24 listopada – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1, ul. Droga Mazurska 2;
- środa, 25 listopada – Szkoła Podstawowa nr 18, ul. Dąbrówki 7;
- czwartek, 26 listopada – Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Jaśminowa 2.
Wszystkie spotkania rozpoczynają się o godz. 17.